Sādhana
“Sādhana ir pašdisciplīna, kurā mēs piepildām ar enerģiju un līdzsvarojam ķermeni, attīrot prātu un zemapziņu. Sādhana ir arī garīga prakse, kurā mēs nostājamies aci pret acis ar sava prāta un ego tendencēm, un mīlestības vadīti, ieaicinām dvēseles, gara un intuīcijas dziļumus. Savā būtībā, Sādhana ir slīpēšanas, attīstīšanas un meistarības process. Šim nolūkam var tikt izmantotas neierobežotas formas un tehnikas, lai radītu to pieredzi, ko saucam par Sādhanu. Katrā jogas, cīņas vai skatuves mākslu tradīcijā ir tehnikas vai paņēmieni, kas cilvēkā veicina vislielāko progresu visīsākajā laikā, lai nonāktu pie mērķa. Kundalini jogā šis mērķis ir apzinātība, kalibrs, raksturs, skaidra apziņa un spēja dzīvot kā piepildītai un unikālai cilvēciskai būtnei. Kā mēs varam manifestēt savu cilvēcisko izcilību? Kā mēs varam dzīvot veseli, laimīgi un svētīti? Darot Sādhanu!”
No Kundalini jogas mācības
Kundalini jogas rīta pašdisciplīnas prakse ir prakse grupā, kurā katram individuāli ir iespēja sagatavoties Ūdensvīra laikmeta izaicinājumiem, iespējām un garīgumam. Mūsu vide ir dinamiska, sāncensības pilna, kas no mums prasa spēju mainīties, pielāgoties un būt sava uzdevuma augstumos – jeb pašdisciplīnu.
– mums katram ir nepieciešams apgūt mirkli klusuma, nepārtrauktajā mainībā
– mums nepieciešams dziļums zināt savu virzienu
– mums nepieciešama spēja būt sev pašam – un to darīt eleganti un efektīvi
– un mums nepieciešama nebeidzama līdzcietība saprast vienam otru pasaulē, kurā attālumi kļūst arvien pārvaramāki un privātums arvien kopīgāks
Sādhana notiek agrā rīta stundā (sākums var būt laikā strarp 2:00 un 6:00) – brīdī, kad apkārtējā pasaule vēl guļ vai nupat, nupat mostas. Tā ir vēl klusa, mūsu prāts ir vēl kluss un apstākļi ir krietni pateicīgāki meditācijai un sava līdzsvara atrašanai pirms ikdienas steigas.
Kā sagatavoties rīta praksei?
- Sāc savu agro rīta cēlienu klusi un mierpilni, pamostoties izstaipies gultā. Pāris reizes dziļi, dziļi ieelpo un izelpo.
- Izbaudi auksto dušu, sagatavojot savu ķermeni un prātu skaistai dienai. Dušā kārtīgi izberzē, sasildi savu ķermeni.
- Izvēlies ērtu, siltu apģērbu no pēc iespējas dabīgāka materiāla. Paņem līdzi jaciņu, pledu.
- Apsedz galvu ar dabiska materiāla galvassegu (tas var būt lakats vai cepure, Sādhanā ir enerģētiski intensīvs process un galvassega pasargās no “prāta enerģētiskas pārkaršanas”).
- Vari sagatavot savu prakses vietu, sēžot uz aitādas vai dabiska materiāla sedziņas, palaga (tas izolē zemes elektromagnētisko lauku, ļaujot Tev visā krāšņumā sajust/piedzīvot savējo).
- Dodoties uz Sādhanu radi pati savu nodomu un “prāta telpu” – izvairies no telefona lietošanas, sarunām ar citiem – katra lieta, ko no rīta ielaižam savā prātā, maina mūsu apziņu. Sādhanu vislabāk piedzīvot esot “apziņā tukšai”.
- Kad ierodies centriņā, klusi un mierīgi sagatavo savu sēdvietu – ņem spilvenus, plediņus, paklājiņu un tējas krūzi. Atkal jau – nemēģini uzskāt sarunu. Neviens nepārpratīs un vieglu smaidu neuzskatīs par rupju. Sveicienam vari izmantot vārdus “Sat Nam” – apliecinot savu patiesību un cienot patiesību otrā.
Rīta Sādhanas laikā tiek skandēts Japji – rīta dziesma īpašā Naad ritmā. Naad ir skaņa – smalka un visu aptveroša, kas savā būtībā atspoguļo Visuma ritmus. Pieslēdzoties šai skaņu plūsmai (kurā ir teju visas mums zināmās mantras), mūsu apziņai tiek dota iespēja paplašināties. Japji apraksta Visuma, dvēseles un prāta uzbūvi, dzīves izaicinājumus un mūsu rīcības ietekmi uz visu, kas notiek. Tas sastāv no 40 “pantiem” jeb pauri, kas ir daudzu mums zināmo mantru avots. Pauri ir katram sava iedarbība un tie var tikt izmantoti gan atsevišķi, gan kopā.
Japji tekstu vari atrast šeit.
Sādhanai nav fiksēta dalības maksa. Jūsu ziedojumi tiek virzīti “gonga fondam”.
Ja rodas vēl kādi jautājumi, nekautrējies jautāt 29926033.