Kundalini un sievišķā/vīrišķā enerģija (leģenda par Shivu un Shakti)
Leģendās Kundalini enerģiju bieži ilustrē kā čūsku, kas saritinājusies mugurkaula pamatnē, pie sakrālā centra blakus pirmajai čakrai. Kundalini enerģija ir Shakti enerģija – sievišķais princips. Bet Shiva – vīrišķais princips, atrodas mugurkaula augšējā daļā, aptuveni septītās čakras līmenī. Kad runājam par Shivu un Shakti mēs runājam par mīlestību – tas ir mīlasstāsts, kura galvenajās lomās esi Tu, meklējot savu mīļoto, savu otru pusi iekš sevis pašas būtības.
Shiva un Shakti ir polaritātes – abas atrodas cilvēka ass tālākajos stūros. Taro kārtīs tas ir Mags un Imperatore. Tā ir intuīcija un sajūtu pasaule, kas, kopā sanākot, ved pie apgaismības. Vienas monētas divas puses. Iņ un jaņ. Shiva ir apzinātība. Shakti ir radīšana un mainība. Un visaugstākajā plānā tā ir nešķirama vienība.
Leģenda vēsta, ka Shakti sākotnēji ir iemigusi. Tas ir mūsu radošais, manifestejošais potenciāls, ko mēs bieži neapzināmies un absolūti neprotam izmantot. Kad šī enerģija mūsos sāk mosties, Shakti uzsāk ceļu pa mūsu mugurkaula asi augšup – uz augšējiem enerģijas centriem (čakrām). Soli pa solim to atverot un transformējoties par absolūti viscaur skaistu Dievieti.
Kad Shakti sasniedz kroņa čakru (septītā čakra), viņa visbeidzot satiek savu mīļoto Shivu (simboliski Tava garīgā apziņa), kas guļ iemidzis tūkstošlapu lotosa ziedā. Viņa sāk viņam dejot un no viņas izstarojošā mīlestība Shivu atmodina. Viņš pievienojas viņai dejā un divatā, mīlot viens otru, viņi saplūst vienā Esībā – bez dzimuma, pusvīrietī, pussievietē, vienojoties Mītiskās Laulībās. Šajās laulībās savienojas pretpoli, lai atgrieztos pie Vienotības (lasi: Dievišķais savienojas ar cilvēcīgo vai ķermeniskais ar garīgo)
Kad Shakti atmodina Shivu (jeb Kundalini sasniedz augstāko centru), mēs sasniedzam jaunus sapratnes līmeņus. Tikai šeit Shakti un Shiva var mīlēties, caur savu mīlestību, vienotībā radot visu enerģiju un absolūti nesatricināmu apziņu, transformējot gaismā it visu. Turklāt, iegriežot to tā, ka enerģija izlaužas cauri Brahmas portālam (kroņa čakra), atgriežoties atpakaļ pie Avota. Nav jaudīgākas enerģijas par šo, nav spēcīgākas savienības par šo. Mēs esam mācīti šo mīlestību meklēt citā cilvēkā, bet atrast varam tikai sevī.
Caur Kundalini jogu mēs ar šo enerģiju strādājam saudzīgi un pakāpeniski, sagatavojot ķermeni soli pa solim, gatavojot to pārmaiņām un spēcinot jaunam enerģijas lādiņam. Tam ir paredzētas dažādās elpošanas tehnikas, pozas, vingrinājumu kompleksi, tantriskās prakses. Tas viss palīdz saražot enerģiju dzīvei, motivāciju, idejas, kā arī noturēt skaidru apziņu un prātu to realizācijai. I rļoti būtiski neizlaist fiziskās prakses posmu, jo tieši fiziskais ķermenis Tev palīdz dzīvot uz Zemes. Bez tā tevis nebūtu. Tu dzīvo materiālā pasaulē, bet caur garīgu (Dvēseles) prizmu. Taču dažreiz šī enerģija mūsos atmostās spontāni vai kāda negadījuma/traumas iespaidā (ja tev šķeit, ka ar Tevi tā noticis, sazinies ar mani un kopā sapratīsim, kā varam Tevi atgriezt pie līdzsvara).
Atmodinot iesnaudušos čūsku, Tu atmodini sievišķo enerģiju savā garā – gan fiziski, gan seksuāli, kas arī ir visas materiālās pasaules radīšanas princips. Bet ne tikai, jo tā ir arī Tava garīgā pieredze. No čuskas Tu pārvērties brīnišķīgā Dievietē, par saviem resursiem padarot to labāko no katras čakras. Kundalini enerģija ir tā, kas nodrošina to atslēgšanu, līdzsvarotu funkcionēšanu un savstarpēju harmoniju. Tāpēc mēs praktizējam katru dienu – lai vienmēr turētu sevi līdzsvarā.
Bet šī leģenda pierāda, ka līdz šai Dievišķajai harmonijai Tu vari tikt tikai caur pieredzi. Pie sevis, savas patiesās būtības atslēgšanas Tu vari tikt tikai caur pieredzi. Tikai kustinot Shakti, Tu vari sasniegt Shivu. Kundalini enerģija ir kā slēdzis, kas atbloķē un līdzsvaro enerģijas centrus savā ceļā augšup, un iekurina Dievišķo liesmu Tavā kronī.
Soli pa solim, čakru pa čakrai, bloku pa blokam Tu dodies ceļojumā sevis atslēgšanai. Ceļā pie sevis. Un šajā ceļā Tu nevari pārlēkt kādam no posmiem. Jo ilgāk pie tā kavēsies, jo ilgāk tiks aizturēts Tavs ceļš. No kā Tu patiesībā baidies? Man kādreiz skolotājs teica, ka vienīgais, no kā būtu jābaidās, ir nemainīties. Palikt bailēs.